Rád by som sa cielene nezapáčil veľa ľuďom

Autor: Michal Duchoň | 25.11.2016 o 13:16 | Karma článku: 10,23 | Prečítané:  5434x

Čokoľvek vytvoríš - produkt, článok, službu, čokoľvek, VŽDY sa nájde niekto, komu sa nezavďačíš. Podľa mňa je to super a ak patríš k ľuďom, ktorí sa často snažia všetkým vyhovieť, tento článok je pre teba.

Hejter je často človek, ktorému si sa nezapáčil, ale má dotknuté city (kto dnes nemá), lebo očakával, že sa mu zapáčiš, tak sa rozhodol dať ti to najavo. Ale nemusí sa jednať o vyslovene hejtera, môže ti proste niekto dať vedieť, že sa mu nepáči to, čo robíš / píšeš / predávaš...

Máš dve možnosti - snažiť sa tým ľuďom vyhovieť, alebo bez ospravedlňovania sa si ísť svoje. Moja rada je priamočiara - fuck them!

Píšeš pre ľudí, ktorým sa to páči, tvoríš pre ľudí, ktorí majú radi tvoje produkty a služby a čím viac sa budeš zapodievať nespokojnou časťou, tým priemernejší budeš a to sa nebude páčiť nikomu.

Je to ako byť DJ - stále za tebou niekto chodí, aby si mu zahral - môžeš ich ignorovať a zahrať svoj štýl ako pán, alebo sa môžeš snažiť zapáčiť každému a výsledkom bude, že sa nezapáčiš nikomu. Hraj pre ľudí, ktorí majú tvoju hudbu radi a všetci budú happy!

Moja prax: keď som začal trénovať ľudí, snažil som sa byť dostupný všade a kmital som medzi 5 posilkami. Výsledkom bolo, že som nemal na nič čas, stále som cestoval, nemohol som prijímať viac klientov... Potom som povedal stop a zameral sa iba na jeden gym. Pár klientov som stratil, ale menej ako som čakal, ostatní zostali, môj čas sa zdvojnásobil, kvalita tréningov šla hore a ja som mohol zobrať aj viac klientov aj napísať ebook, ktorý som dal ľuďom zadarmo. Chcelo to "obetovať" pár klientov, ktorým nový setting nevyhovoval, ale celkový výsledok bol pozitívny. Keby som sa na to pozeral ako na "zlú sebeckosť", tak by som to nikdy neurobil a snažil by som sa "slúžiť" ľuďom, ale ver mi, keď som sa na to pozrel ako na "dobrú sebeckosť" na konci ktorej je pozitívny výsledok, presne tak aj bolo a som rád, že som to urobil... Ďalšia dôležitá vec, je tá, že som sa nikdy na nič nehral - neskrývam svoje názory, komunikujem autenticky, som sám sebou - áno, viac ľudí to odplaší ako pritiahne, ale tým, ktorým sa páči to, aký som, na tých záleží.

Pozor: toto nie je ospravedlnenka pre to, začať vonku rabovať, žiť na úkor druhých, kradnúť a hovoriť si, že "mne sa to tak páči a hoci vám nie, Mišo Duchoň povedal, že je to OK" - nie, nie je, nemýľ si "škodiť druhým" s "nesnažiť sa vyhovieť všetkým". Detto to neznamená byť apatický, neprijímať feedback a kakať na svet. Ak chceš byť úspešný, tak sa niekomu zapáčiť musíš. Neurob chybu, že budeš chcieť vyhovieť každému, no ešte väčšia chyba je nevyhovieť nikomu :). Aj pri presune do nového gymu som sa uistil, že ostatným zmiernim utrpenie tak, že im kúsok znížim cenu a zvýšim svoju flexibilitu, ak by som im povedal, že "odteraz trénujem iba v slnečné dni, keď sa mi chce a keď ja zapískam", je isté, že takáto sebeckosť by nikomu nič nepriniesla... 

A zase naopak, ak sa ti niečo nepáči - článok, produkt, hudba, služba, čokoľvek - nebedákaj, aké je to otrasné, ale uznaj objektívne, že "kokso koľkým ľuďom sa to páči a mne nie, tak asi nie som cieľová skupina" - z jedného jediného dôvodu - čím viac budeš od všetkých ostatných očakávať, aby sa zapáčili tebe, tým viac v sebe budeš podporovať ideu toho, že každý by sa mal zapáčiť každému a hádaj, kam ťa to privedie - k tvojej vlastnej priemernosti.

Urob si dnes, zatiaľ ako všetkým prepína z nakupovania, 10min len pre seba a zamysli sa nad tým, či je niekto taký, komu sa snažíš zapáčiť (typ zákazníkov, čitateľov, ale aj priateľov), hoci lepšie by bolo prestať sa im snažiť zapáčiť a venovať svoju energiu tam, kde to má zmysel. Nemusíš im zrovna ukázať prostredník a poslať ich do riti, stačí asertívne poznamenať, že ťa mrzí, že nevyhovuješ im predstavám, ale si aký si pre tých, ktorým vyhovuješ.

Autenticite a odvahe byť autentický zdar!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?