FIBO 2013 - svet fitness

Autor: Michal Duchoň | 23.4.2013 o 18:44 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  878x

Čo keby existovalo také miesto, na ktorom sa stretne celý fitness svet? Miesto, kde si môžeš vyskúšať všetky typy cvičení, ochutnať všetky doplnky & drinky, stretnúť svetoznámych ľudí, zacvičiť si na nových strojoch, súťažiť a byť medzi 50tisíc ďalšími ľuďmi z celého sveta, ktorí majú radi fitness... Vitaj na FIBO 2013!

FIBO je najväčší veľtrh fitness na svete, tento rok bol 11. - 14. apríla v nemeckom Kolíne. Bolo to v 9 halách na ploche vyše 86000m2 (10-12 futbalových ihrísk nech máš predstavu).

fibo1ludia.jpg

Nevymetám pravidelne veľtrhy, ale tento bol naozaj super! Podľa mňa perfektná organizácia, rýchly vstup dnu, všetko prehľadne označené, neskutočná atmosféra a ani raz som nemal pocit, že by bol niekde čo i len maličký problém či už s vypálenou žiarovkou alebo odlepeným plagátom - všetko frčalo.


Aby bolo jasné, toto je môj subjektívny pohľad, lebo na facebooku boli napr. sťažnosti od rozmaznaných Nemcov, že bol nejaký vchod uzavretý, parkovanie & jedlo pridrahé, rozmiestnenie stánkov horšie ako minule, menej vzoriek doplnkov od firiem a pod... To len aby ste vedeli, že aj taký pohľad je - nech si ho majú ja pokračujem v tom svojom... Začnime fotkou s Krisom Gethinom z bodybuilding.com, toho chlapa žeriem, strašný pohoďák.

 

fibokrisgethin.jpg

 

Bol som tam 2 dni (sobota & nedeľa) a doniesol si zadara asi 2kg doplnkov, 4 tričká, 9 shakerov, nezaplatiteľné dojmy z celej atmosféry, úplne pohodový pokec s Dorianom Yatesom, Philom Heathom, Shawnom Rhodenom, Krisom Gethinom, Simeonom Pandom alebo zakladateľom Bokwy Paulom Mavim, kontakty na výrobcov všetkého možného, spoznal som stroje, cvičebné pomôcky, appky, cvičenia, doplnky a iné veci o ktorých som ani nevedel že existujú a ešte som aj večer s frajerkou videl krásne miliónové mesto Kolín.

 

fibomykolin.jpg

 

A späť na FIBO. Chlapci sa skoro nezmestili na fotku :)

 

phil.jpg

 

Toto neviem kto je, chcela sa odfotiť...

 

fibofitnesska.jpg

 

Keďže rozloha umožňovala, cvičilo sa naozaj vo veľkom - Zumba, Bokwa, Pole Dance, CrossFit, Spinning - všetko sa dalo vyskúšať, vnútri boli prezliekarne aj sprchy, takže nebol problém.

 

fibozumba.jpg

 

Súťažilo sa v rôznych disciplínach, jeden výrobca mal napr. 60sec. challenge na urobenie min. 40 opakovaní na biceps s 30kg činkou, iný zase súťaž v robení zhybov, inde sa robili kliky, boxovalo, plankovalo, bicyklovalo, pretláčalo, skákalo - no vyšantíš sa čo ti poviem :) a ešte aj vyhráš fasa doplnky. Tuto chalan čo mal 1,60m vyskočil bez pomoci rúk na 1,35m vysoké boxy :)

Reebok tam mal všeobecne neskutočné veci, niektoré som ani nevedel, že existujú. Vyskúšal som a už viem :) Mali tam ozaj veľký priestor & k tomu samozrejme trénerov, ktorí ti všetko krásne ukázali:

fiboreebok.jpg

 

Baby si mohli vyskúšať pole dance pod dohľadom inštruktoriek. Dalo sa prihlásiť aj na tréning priamo na FIBO.

 

fibopole.jpg

 

Ochutnávky boli skoro samozrejmosťou pri každom stánku, toľko proteínov čo som tam popil, tyčiniek a iných vecí... Ufff

 

fiboarmystanok.jpg

 

Veľa značiek (doplnky, oblečenie, tenisky, rukavice, opasky, trhačky, fitness potraviny a neviem čo ešte) malo zľavy priemerne 20% oproti bežným cenám takže nakúpiť sa tam dalo brutálne o čom svedčili aj ľudia s plnými taškami skoro všade... Prvé dva dni boli pre obchodníkov, takže sa vo veľkom dealovalo so strojmi.

 

fibo2oslie.jpg

 

Ďalsie dva dni pre normalnych spotrebitelov zase boli hlavne o tých už spomínaných doplnkoch.

 

fiboochutnavky.jpg

 

Časopisy zadarmo, zvýhodnené predplatné, všetko, na čo si spomenieš. Väčšina stánkov mala takú čítačku QR kódov, že ak chceš dostať viac info (na mail alebo poštou), iba ti oscanovali vstupenku a bolo, trvalo to asi 3 sekundy, všetky údaje prenesené, žiadne vypisovačky. Kto nemal toto mal tablet alebo noťas. V stánku Men's Fitness ti dokonca spravili takýto cover a poslali na email :)

 

mensfitness_500.jpg

 

Najlepšia bola ale zo všetkého atmosféra - fitness svet na dlani a všade okolo teba ľudia s rovnakými záujmami z celého sveta, to proste musíš zažiť. Anglicky a nemecky sa dalo dohovoriť skoro všade, ak vieš jeden z tých jazykov nemáš tam absolútne problém... Tu som vonku len tak stretol Phila Heatha :) Ozaj akoby taká malá "fitness village".

 

fibophilheath.jpg

 

A tu malý pokec s Dorianom Yatesom... Stačilo sa spýtať a šlo sa na to, žiadna veda...

Čo dodať na záver - ak ste nevedeli, že niečo také ako FIBO existuje, určite sledujte ich webku alebo facebook stránku a nenechajte si ujsť FIBO 2014, ten zážitok za to rozhodne stál! 3. - 6. apríla 2014 je to tu znova, tak dúfam, že sa stretneme, lebo ty ma spoznáš z fotiek a povieš "serus Mišo diky za blog, vďaka tebe som objavil FIBO, večer pozývam" :D  cheers!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?