Prinášať radosť druhým

Autor: Michal Duchoň | 12.2.2013 o 23:27 | (upravené 12.2.2013 o 23:46) Karma článku: 10,80 | Prečítané:  576x

Vždy som rád pomáhal. Ideálne vedome, ale aj nevedome. Bez nároku na odmenu. Veď iba život žitý pre druhých má zmysel, no nie?

 

Klasický tréning v posilke. Už cvičím 45minút, chcem to dať pod 75min! Tempo mám vražedné, svaly pália, idem na maximum! Nikto a nič ma nemôže zastaviť, mám energiu ako lokomotíva, z reprákov hrá super hudba, mám najlepšiu náladu z celej posilky... Z celého mesta!

 

Všetci sú dnes nejakí "bez pary" - každý pozerá na hodiny, akoby bol pracovný deň piatok poobede... Ľudia sa hrajú s telefónmi, cvičia zlou technikou, jedna baba na rotopede si číta knihu! Všetko zachytávam iba periférne, sústredím sa len na svoj rytmus, lebo viem, že moje sústredenie je často na hraniciach ADD... Ale dnes nie, dnes som sústredený ako orol!

 

Zrazu prichádza známa tvár. Je to Yassine, môj učiteľ podnikových financií. Mladý Maročan, v pohode týpek. Veľmi milý, ochotný, skôr miernejšia povaha. Mávali sme spolu cviká, ale už je po semestri, záverečné úlohy aj skúška napísané, už sa čaká len na známku, isto som to dal... Vídame sa občas v posilke, takže ako skončil semester, tykanie prišlo prirodzene samo od seba.

 

Vyzerá zamračený ako všetci naokolo. Oukej, nie všetci musia byť tak pozitívne naladení ako ja... Zrazu ma zbadal! Usmial sa a zrýchlil krok. Pozerá na mňa a blíži sa ku mne. Úsmev sa zväčšoval, až prechádzal do jemného smiechu... Jasné, to je charizma, hovorím si, dobrá nálada je nákazlivá. Približuje sa ku mne s radosťou, akoby sa práve dozvedel, že vyhral milión eur! Bez váhania sa mi prihovoril ako starému kamošovi:

 

"Heeey, seeeervus! :D Včera som opravoval tie úlohy, čo si odovzdal!" :)

 

Žiaril ako svätojánska muška...  Oukej, kokos, asi som zažiaril, keď sa tak usmieva.... Čisté šťastie z neho sálalo! Môj deň nemôže byť lepší!

 

"Toľko zbytočných chýb ako ty snáď nikto nemal! :D Vážne, toľko bodov si prepustil pomedzi prsty úplne zadarmo a pritom si to vedel NEHEHEHE!" :D "Napríklad s tými rizikoaverznými investormi.... Homemade leverage... HAHAHA :D Fakt že zo všetkých najviac... :D Haaa-hahaha :D"

 

V tom momente sa zázrakom rozžiarila celá posilka... Všetci, čo to počuli, ožili :D Ja som zrazu zabudol, akú svalovú partiu som to cvičil... Môj workout mal dokopy 97min...

 

Ozaj nie je nad to, prinášať radosť druhým... :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?